Konferencja edukacyjna "Klucze Pamięci"

22 kwietnia 2023 roku w Sali Kolumnowej Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja, której celem były rozważania o edukacji służącej zachowaniu pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej.

Konferencja została podzielona na 3 panele tematyczne, a w każdym z nich brały udział inne środowiska zajmujące się albo zainteresowane problematyką Katyńską:

I panel - Pro memoria  czyli wyzwania wyzwania nowoczesnej edukacji z udziałem muzealników, specjalistów i edukatorów moderowany przez dr Macieja Wyrwę z Centrum Mieroszewskiego

II panel - Młyny czasu czyli historie Bohaterów Katyńskich oczami młodych, w którym wzięli udział laureaci konkursów historycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Parafiada w latach 2020 - 2022. Moderatorem była Anna Putkiewicz - zastępca Dyrektora WIW, Redaktor Naczelna Polski Zbrojnej - Historia 

III panel - Pamięć bliska i daleka - edukacja jest w nas, w której uczestnikami byli bliscy Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a moderatorem była dr Ewa Kowalska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Konferencja edukacyjna była elementem 3-letniego projektu "Katyń... Ocalić od zapomnienia" realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

Zdjęcia są autorstwa Marka Gorczyńskiego i własne Stowarzyszenia Parafiada. 

Galeria

(kliknij miniaturkę, aby zobaczyć powiększenie)